10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید

تیم محتوا مانتو بیست
01 اسفند 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید
امتیاز بدهید

در این نوشته سعی کرده ایم درباره 10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید صحبت کنیم.مانتو یکی از مهم ترین و ضروری ترین لباس های ایرانی برای خانم هاست،بنابراین بانوان ایرانی برای خرید مانتو حساسیت زیادی به خرج می دهند چرا که انتخاب و خرید هر چیزی که بر روی زیبایی و جذابیت خانم ها تاثیر مستقیم داشته باشد مطمئنا سخت است.

وجود تنوع زیاد مانتو (مانتو ساده، مانتو مجلسی، مانتو اسپرت دخترانه، مانتو اداری ویژه خانم های شاغل، مانتو دانشجویی و …) که هر کدامشان در هزاران طرح و نقش، رنگ، جنس و قیمت مختلف وجود دارند مطمئنا سختی این قصه را بیشتر میکند.

خرید مانتو  را با دانستن چند نکته می توانید راحت تر انجام دهید. قبل از خرید مانتو باید یک سری چیزها را مشخص کنید.

10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید

10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید

10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید

 1- مانتو را برای حضور در چه مکانی می خواهید؟

هر محیطی لباس مخصوص به خودش را می خواهد .شما نمی توانید لباس فرم محل کارتان را هم در مهمانی بپوشید و یا لباس و مانتو مجلسی را در محل کارتان،.بنابراین قبل از خرید مانتو باید مشخص کنید که آن را می خواهید در چه جایی استفاده کنید.

2-  مانتو را برای چه فصلی از سال میخواهید استفاده کنید؟

یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب مانتوی مناسب زمان استفاده از مانتو است. مطمئنا مانتویی که برای فصل تابستان میخواهید انتخاب کنید با مانتوی زمستان متفاوت است. پس قبل از تصمیم برای خرید مانتو باید بدانید که برای چه فصلی قرار است مانتو را بخرید.

3-  اندام و فرم بدن شما چه شکلی است؟

بعد از تصمیم در خصوص نوع مانتو (مانتو مجلسی، اداری، اسپرت و ..)، سعی کنید درک درستی از اندام خود داشته باشید تا  بتوانید پوششی مناسب با اندام خود را انتخاب نمایید.
برای مثال اگر کوتاه قد هستید توصیه می شود به دنبال مانتوهایی با قد کوتاه نباشید. اگر قدی بلند دارید بهتر است از مانتوهایی استفاده کنید که بلندی آنها در حدود زانو باشد. اگر اندامی چاق دارید، خرید مانتو های تنگ مناسب شما نخواهد بود. اگر لاغر اندام هستید، مانتوهای گشاد ظاهری شلخته از شما به نمایش می گذارند.

پارچه هایی که گل های درشت دارند اندام را چاق تر و پارچه هایی که راه عمودی دارند قد را بلند تر نشان می دهند. اگر لاغر هستید و تمایل به پوشیدن پارچه هایی راه راه دارید، بهتر است از پارچه ایی با راه افقی استفاده نمایید. اینگونه از پارچه ها شما را چاق تر نشان خواهند داد.

ویژگی های یک مانتو خوب

4- خرید مانتو مجلسی

منظور ما از مانتوهای مجلسی لزوما مانتوهای پرزرق و برق و منجوق کاری شده و یا گیپوردار نیستند. به مانتویی که قرار است شما در مراسمات رسمی، مهمانی ها و مجالس به تن کنید مانتو مجلسی میگوییم. در یک مراسم عقد یا یک مجلس خاک سپاری رسمی خیلی مهم هست که شما مرتب و آراسته به نظر برسید. برای همین این نوع مانتوها از پارچه هایی دوخته میشوند که به سادگی چروک نشوند. همچنین دوخت مانتو مجلسی به طور ویژه صورت میگیرد تا خیال شما را در مهمانی ها از بابت ظاهر آسوده نگه دارد.

برای خرید مانتو مجلسی می توانید انتخاب های متنوعی داشته باشید. اعم از اینکه دنبال مانتوی مجلسی بلند هستید یا کوتاه، سایز بزرگ میخواهید یا کوچک، نکته های زیر میتواند شما را در انتخاب بهترین مانتو مجلسی کمک کند.

پیشنهاد مطالعه : نکات مهم برای انتخاب مدل مانتو

نکات مهم قبل از خرید مانتو
ویژگی های یک مانتو خوب

5- مانتو مجلسی ژاکارد

این مانتو های مجلسی  از دوام و استحکام بسیار خوبی برخوردارند و معمولا چروک نمی شوند به همین علت در طول مراسم مهمانی از شما ظاهری آراسته و مرتب به نمایش می گذارند.همچنین این پارچه ها از تثبیت رنگ خوبی نیز برخوردارند و به راحتی دچار رنگ پریدگی نمی شود.

پارچه ژاکارد در بافت های سبک و سنگین طراحی شده و از نوع سبک آن برای دوخت انواع لباس و مانتو تابستانی استفاده می شود. نوع سنگین تر آن نیز در طراحی و دوخت مانتوهای پاییزه و زمستانی کاربرد دارد.

پارچه ژاکارد عموما پارچه چهار فصل است و حتی در فصل زمستان هم برای یک قرار رسمی در محیط پوشیده و یا رفتن به یک مهمانی بهترین گزینه است. دیگر ویژگی این نوع پارچه همیشه مد بودن آن است.

6- مانتو مجلسی کرپ

خرید مانتو مجلسی کرپ نیز می تواند یکی دیگر از انتخاب های مناسب در این زمینه باشد. پارچه کرپ از دیرباز برای حضور در مراسم های رسمی مورد استفاده قرار می گرفته است. از جمله خصوصیات پارچه های جنس کرپ می توان به این موارد اشاره کرد: تنوع در رنگ، دوام، مقاومت در برابر حرارت و فشار که باعث می شود در برابر چروک مقاومت خوبی داشته باشد.

10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید
ویژگی های یک مانتو خوب

7- خرید مانتو اداری

به طور کلی برای خرید مانتو اداری بایستی توجه ویژه ای به جنس پارچه، سایز، رنگ، راحتی و چروک پذیری آن داشته باشید.

8- جنس مناسب مانتوهای اداری

جنس مانتو اداری بهتر است از نخ یا درصد بالایی از آن باشد. پارچه های نخی برای بدن شما حساسیتی ایجاد نمیکنند و از آنجایی که قرار است فعالیت داشته باشید، بدن در آن احساس راحتی میکند و هنگام فعالیت و کارهای اداری به بدن فشار وارد نمیشود.

برای خرید مانتو اداری میتوانید به سراغ مانتوهای فاستونی بروید. این پارچه ها معمولا برای دوخت پوشاک های اداری و رسمی به کار می روند. در تهیه آنها معمولا از الیاف پشم، کرک و پلی استر استفاده می شود. تثبیت رنگ، مقاومت در برابر حرارت و فشار از جمله ویژگی های بارز این پارچه است.
قیمت مانتوهای اداری فاستونی با توجه به میزان درصد استفاده از پشم و پلی استر متفاوت است. هرچه میزان پشم مصرفی بیشتر باشد، پارچه چروک پذیری بیشتری دارد و هر چه میزان پلی استر به کار رفته در آن بیشتر باشد، پارچه سبک تر بوده و از چروک پذیری کمتری برخوردار است.

9- قد و سایز مانتو اداری

قد و اندازه مانتو نکته ای است که باید به آن توجه زیادی کنید. مانتوی اداری بایستی قد متناسبی داشته باشد. در واقع نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد. البته برای افرادی که چاق هستند، بهتر است که مانتو کمی بلندتر و به صورت راسته باشد. اگر قد کوتاهی دارید، می توانید مانتوی اداری با خطوط یا راه راه های عمودی را انتخاب کنید. زیرا این خطوط قد شما را بلندتر نشان می دهد.

در مورد سایز مانتو، از آنجایی که تایم زیادی از روز را در این مانتو هستید و مدام در حال فعالیت کردن میباشید، پس بهتر است مانتویی را انتخاب کنید که در آن راحت باشید تا برای انجام فعالیت های شغلی خود دچار مشکل نشوید.

10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید

نکات مهم قبل از خرید مانتو
10 نکته مهم که قبل از خرید مانتو باید بدانید

10- خرید مانتو دانشجویی

از آنجاییکه پوشش اصلی دختران ایرانی برای دانشگاه مانتوست و دختران علاقه ی زیادی به شیک پوشی دارند مخصوصا اگر در محیطی مثل دانشگاه باشند، بنابراین انتخاب مانتوی مناسب یکی از دغدغه های اصلی دختران دانشجو است.دانشگاه محیطی اداری فرهنگی است و هر دانشگاه دارای قوانین و ضوابط مربوط به خود است پس قبل از هر نکته ای شما بایستی مطابق با قوانین حاکم بر دانشگاه خود رفتار کنید.

اما جدا از قوانین خاص هر دانشگاه که ممکن است با دانشگاه دیگر فرق کند مانتوهای دانشجویی بهتر است از بین مانتوهای بلندتر و با رنگ های خنثی یا تیره انتخاب شود. همچنین مانتوهای با رنگ های شاد و جیغ، مانتوهای پرزرق و برق، مانتو های گلدوزی شده، سنگدوزی شده و دارای تور و گیپور به عنوان مانتوی دانشجویی مناسب به نظر نمیرسند.

سخن آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را در مسیر انتخاب مانتو همراهی کنیم. اگر تجربه ای در خصوص این نوشته دارید و یا نکته ای را لازم میدانید که با ما در میان بگذارید برای ما در انتهای این نوشته کامنت کنید. مشتاقانه منتظر دیدگاه های شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چگونه مانتوی مناسب بخریم

نکات مهم برای انتخاب مدل مانتو

به راستی نکات مهم برای انتخاب مدل مانتو در چیست ؟ چگونه می توان مانتویی شیک و متناسب با
تیم محتوا مانتو بیست
30 بهمن 1400
مهم ترین مشخصات اصلی پارچه های مانتویی

مهم ترین مشخصات اصلی پارچه های مانتویی

مهم ترین مشخصات اصلی پارچه های مانتویی چیست ؟چگونه ویژگی های یک مانتوی خوب را بشناسیم
تیم محتوا مانتو بیست
07 اسفند 1400
خرید مانتو از فروشگاه اینترنتی

بهترین راهنمای خرید مانتو از فروشگاه اینترنتی

بهترین راهنمای خرید مانتو از فروشگاه اینترنتی این روزها در پی نفوذ اینترنت به زندگی بشر
تیم محتوا مانتو بیست
05 اسفند 1400
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader